dnd, d&d dungeons and dragons
 
Oficjalna Strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzelkowie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Kontakt ˇ Statut ˇ Zarząd ˇ JOT ˇ Sprzęt ˇ Historia ˇ Materiały archiwalne OSP Krzelków ˇ Zdjęcia
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
Kontakt
Statut
Zarząd
JOT
Sprzęt
Historia
Materiały archiwalne OSP Krzelków
Zdjęcia
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 18
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: KAPITAN KOX
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Facebook
dungeons and dragons
 
Kliknij "Lubię to" a na Twojej tablicy na Facebooku, będą wyświetlane aktualności z naszej jednostki.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar sadzy w przewodzie kominowym
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (28.03.2018), o godzinie 11:20, zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z domów na terenie Krzelkowa. Po przybyciu na miejsce strażaków z OSP Krzelków, stwierdzono pożar sadzy na całej długości komina. W celu ograniczenia intensywności spalania, wybrano materiał palny z pieca centralnego ogrzewania, odcięto dopływ powietrza i wstępnie stłumiono pożar gaśnicą proszkową. Po przybyciu na miejsce zastępu PSP z PC JRG Ziębice, dowódca zdecydował o sprowadzeniu podnośnika hydraulicznego z ząbkowickiej JRG w celu podjęcia działań od góry komina, jednak po jego przybyciu sytuacja była już opanowana i nie zachodziła konieczność jego użycia. Działania trwały około godziny.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Zadymienie w domu jednorodzinnym w Henrykowie
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (25.03.2018) o godzinie 22:10, zostaliśmy zadysponowani do Henrykowa, na ulicę Kolejową, skąd wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zastępów z OSP Henryków i PC JRG Ziębice, stwierdzono zadymienie na klatce schodowej którego źródłem jest jedno z mieszkań na parterze. Z uwagi na brak reakcji mieszkańca strażacy musieli wyważyć drzwi do mieszkania z którego ewakuowano przytomnego mężczyznę, który po zbadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego został zwolniony.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar sadzy w przewodzie kominowym.
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (22.03.2018) o godzinie 5:10, zostaliśmy zadysponowani do jednego z domów na terenie Krzlkowa, skąd przyjęto zgłoszenie o płonącej sadzy w przewodzie kominowym. Po przybyciu na miejsce OSP Krzelków, w toku rozpoznania stwierdzono pożar na całej długości komina. Szczególnie wysoka temperatura panowała na końcowym jego odcinku co doprowadziło do kilku pęknięć. Po przybyciu na miejsce zastępu PC JRG Ziębice, podjęto decyzję o sprowadzeniu podnośnika hydraulicznego z Ząbkowic Śląskich.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar nieużytków w okolicach zabudowań byłej cukrowni w Ziębicach
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (11.03.2018), tuż przed godziną 15, zostaliśmy zadysponowani do Ziębic, w okolicę budynków byłej cukrowni i ulicy Mokrej, gdzie prawdopodobnie na skutek świadomego podpalenia, doszło do pożaru suchych traw. Na miejsce zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej: PC JRG Ziębice, OSP Henryków, OSP Krzelków, OSP Niedźwiedź i OSP Starczówek. Pożar stwarzał realne zagrożenie rozprzestrzenienia się na budynki dawnej cukrowni, oraz pobliskiego młyna kukurydzianego. Na szczęście dzięki szybkiej akcji straży pożarnej, sytuację udało się opanować. Jest to już druga w tym roku interwencja naszej jednostki przy tego typu zdarzeniu, a w gminie pożary nieużytków były notowane kilkanaście razy. W związku z tym powielamy apel o rozsądek i nie wypalanie traw. Takie czyny oprócz strat materialnych i ekologicznych, są również zagrożone karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar traw w Brukalicach
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (05.03.2018) o godzinie 18:25, zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Brukalice. Po przybyciu na miejsce zastępu OSP Krzelków, z pożarem walczyły już zastępy z PC JRG Ziębice, oraz OSP Henryków. Nasze działania polegały na gaszeniu ognia za pomocą tłumic, oraz zasilaniu w wodę zastęp PC JRG Ziębice. W akcji oprócz wyżej wymienionych jednostek udział brały jeszcze zastępy z OSP Czerńczyce i OSP Nowy Dwór. Działania trwały około 1 godziny.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Walne zebranie sprawodzdawcze za rok 2017
dungeons and dragons
 
W sobotę, 20.01.2017, na Sali Kominkowej w krzelkowskiej świetlicy wiejskiej, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2017.
Na samym początku spotkania, minutą ciszy uczczono pamięć dh. Krzysztofa Szkrabko, wieloletniego, czynnego członka i sekretarza krzelkowskiej OSP, który w ubiegłym roku przegrał walkę z ciężką chorobą i odszedł na wieczną służbę. W dalszej części, przewodniczący zebrania powitał przybyłych na zebranie gości w osobach Pani Burmistrz miasta i gminy Ziebice, Alicji Biry, wiceprezesa Zarządu Gminnego Związku OSP dh. Wiesława Krapierza, sekretarza ZG ZOSP dh. Ireneusza Szuszkiewicza, członka ZG ZOSP dh. Mariana Przystasia, oraz kapelana gminnego i za razem członka naszej OSP, ks. dh. Wojtka Kubisiaka.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar obory w Czerńczycach
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (25.12.2017) o godzinie 15:10, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Czerńczyce, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze obory. Na miejsce jako pierwszy przybył zastęp OSP Krzelków, który w toku rozpoznania stwierdził pożar słomy w dwóch osobnych pomieszczeniach budynku gospodarczego. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy do wewnątrz płonącego pomieszczenia, a po przybyciu na miejsce pozostałych jednostek, strażacy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, podjęli działania wewnętrzne w obu objętych ogniem pomieszczeniach.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Tlenek węgla w domu wielorodzinnym przy ulicy Browarnej w Ziębicach
dungeons and dragons
 
Wczoraj (20.12.2017), o godz. 18:40, zostaliśmy zadysponowani do Ziębic, na ulicę Browarną, gdzie w jednym z mieszkań w domu wielorodzinnym, czujka zaalarmowała mieszkańców o obecności śmiertelnie niebezpiecznego tlenku węgla, zwanego potocznie czadem. Po przybyciu na miejsce naszego zastępu, działania prowadziły już zastępy z PC JRG Ziębice, JRG Ząbkowice Śląskie, oraz OSP Henryków. Działania strażaków polegały na ewakuacji mieszkańców, pomiarze stężenia tlenku węgla, oraz przewietrzeniu mieszkań. Jak się okazało w drodze rozpoznania, tlenek węgla był obecny w dwóch mieszkaniach, a jego źródłem było prawdopodobnie gazowe urządzenie grzewcze, które na skutek niedostatecznej ilości tlenu emitowało w procesie spalania czad. W wyniku obecności tlenku węgla, dwie osoby z objawami podtrucia zostały przewiezione do szpitala. W działaniach udział brał też zastęp z OSP Starczówek, oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar kotłowni w Czerńczycach
dungeons and dragons
 
Wczoraj (02.12.2017) o godzinie 13:25, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Czerńczyce, skąd otrzymano zgłoszenie o pożarze w kotłowni. Kiedy nasz zastęp przybył na miejsce z pożarem, za pomocą węża ogrodowego próbował walczyć właściciel obiektu, jednak jego działania nie były wystarczająco skuteczne w związku z czym dowódca OSP Krzelków, podjął decyzję o odcięciu dopływu energii elektrycznej do płonącego obiektu, a następnie o rozwinięciu jednej linii gaśniczej i podaniu prądu w natarciu, przez drzwi do wewnątrz płonącego obiektu.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Kolejny pożar starego browaru
dungeons and dragons
 
Dzisiaj (30.11.2017) o godzinie 7:10, zostaliśmy zadysponowani do Ziębic, na ulicę Browarną gdzie już po raz kolejny w ostatnim czasie, najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Na miejscu działał zastęp z PC JRG Ziębice, oraz podnośnik hydrauliczny z JRG Ząbkowice Śl, a także OSP Henryków i OSP Krzelków. Spaleniu uległa część więźby dachowej, której elementy po ugaszeniu zostały odcięte i wyrzucone z budynku. Działania trwały około godziny.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Pożar stodoły w Niedźwiedniku
dungeons and dragons
 
Wczoraj (28.11.2017) tuż przed 21:30, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Niedźwiednik gdzie od trzech godzin trwała walka z pożarem stodoły. Do działań zostaliśmy zadysponowani w celu wsparcia pracujących na miejscu strażaków, przy przerzucaniu tlącej się słomy i siana, które należało dokładnie zlać wodą aby skutecznie zażegnać ryzyko ponownego rozprzestrzenienia się ognia. Ponadto, z uwagi na niskie ciśnienie w sieci wodociągowej (w hydrantach), nasz zastęp dowoził wodę na miejsce pożaru.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 3 z 14 < 1 2 3 4 5 6 > >>
dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Image and video hosting by TinyPic

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie